اقامت دائم ترکیه طبق قوانین در سال ۲۰۱۸ به دو طریق امکان پذیر خواهد بود .
افرادی که برای اقامت دائم ترکیه اقدام می نمایند باید سلامت روحی و جسمانی کامل داشته باشند و هیچ نوع سابقه ی بیماری نداشته باشند و توانایی مالی خوبی برای ساپورت کردن خود و خانواده شان داشته باشند ; این راه ها را به شما توضیح خواهیم داد .

اجازه زندگی دائم با تمدید مداوم اقامت موقت :

یکی از راه های دریافت اقامت دائم ترکیه دریافت اقامت موقت ترکیه و تمدید بدون وقفه آن در ۸ سال متوالی است .

اگر قصد اقامت دائم ترکیه را دارید میتوانید ; با اجاره ملک در ترکیه و دریافت اقامت توریستی ترکیه یا روش های دیگر ; تمدید بی وفقه به مدت هشت سال اقامت دائم زندگی را دریافت کنید فقط به این نکته توجه داشته باشید ; که باید بدون هیچ وفقه ای در اقامت در هشت سال متوالی تمدید شود ; که در این صورت میتوانید درخواست شهروندی دائم ترکیه را داده و دیگر نیازی به تمدید سالیانه نخواهید داشت .

توجه داشته باشید که مدت اقامت تحصیلی نصف محاسبه می شود ; مثلا اگر کسی ۴ سال اقامت تحصیلی ترکیه را داشته باشید ۲ سال تائید می شود .

تفاوت اقامت دائم ترکیه و شهروندی ترکیه

تفاوت این دو اقامت در این است ; که شما در صورت داشتن اقامت دائم ترکیه امکان زندگی در ترکیه را خواهید داشت و ملیت شما و تمام محدودیت های یک فرد خارجی را خواهید داشت ; با این تفاوت که دیگر نیازی تمدید سالیانه اقامت ترکیه خود ندارید ; توجه داشته باشید پاسپورت ترکیه به شما داده نخواهد شد و شما کماکان یک خارجی هستید .

در شهروندی ترکیه شرایط متفاوت خواهد بود ; شما علاوه بر اجازه زندگی دائمی زندگی یک شهروند ترک محسوب می شوید و از تمام امکاناتی که یک شهروند ترک میتواند استفاده کند میتوانید بهره مند شوید ; تجارت کنید و از زندگی لذت ببرید .


کارشناسان آماده ارائه مشاوره به شما هستند. درصورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید