شما پس از وارد شدن به کشور ترکیه می توانید از طریق یکی از راه های دریاقت اقامت موقت ترکیه نسبت به دریافت این اقامت تشکیل پرونده داده و درخواست خود را در اداره مهاجرت این کشور ثبت کنید.

یک تا دو هفته پس تهیه مدارک می توان آن را به اداره امنیت تحویل دهید. از همین رو شما باید از قبل اقدام به اخذ نوبت از این اداره نمایید. همچنین پس از انجام این مراحل کارت شما پس از مدت چند هفته برای شما ارسال خواهد شد.

اقامت موقت ترکیه اجازۀ اقامتی است که به مدت محدود به شخص و خانواده ، اجازۀ ماندن و اقامت در ترکیه را میدهد.

این نوع اقامت به قصد انجام کار ، فعالیت اقتصادی ، تحصیل یا به قصد گردشگری و توریستی صادر میشود است. پس از اتمام مدت مجاز اقامت، می‌توان آن را برای یک یا چند دوره مجدداً تمدید نمود.

برخی از انواع اقامت موقت در کشور ترکیه

  • اقامت توریستی ترکیه
  • اقامت کاری ترکیه (استخدام در ترکیه یا ثبت شرکت در ترکیه)
  • اقامت دانشجویی و تحصیلی
  • اقامت از طریق خرید ملک

فرایند اخذ اقامت کوتاه مدت چه مدت زمان خواهد برد؟

اگر همه مدارک مورد نیاز برای درخواست اقامت موقت ترکیه کامل باشد، فرآیند اخذ اقامت کوتاه مدت در یک بازه زمانی نرمال و چند ماهه (معمولا ۳ ماهه) انجام می‌شود. در صورت نقص مدارک، زمان دریافت مجوز اقامت متغیر خواهد بود.

راحت ترین راه برای دریافت اقامت ترکیه چیست؟

برای دریافت اقامت موقت ترکیه کافی است که در یکی از شهرهای ترکیه، اقدام به اجارۀ یکساله آپارتمان نمایند و یا نامۀ رزرو هتل با همین مدت اقامت را به بهمراه سایر مدارک به اداره مهاجرت ارائه نمایند، طبق قانون مهاجرت ترکیه برای شما کارت اقامت یکساله صادر خواهد شد.


کارشناسان آماده ارائه مشاوره به شما هستند. درصورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید