تعطیلی فرودگاه اتاتورک و انتقال همه پروارها به فرودگاه استانبول
طبق اعلام شرکت هواپیمایی ترکیه، با افتتاح فرودگاه جدید استانبول (İstanbul Yeni Havalimanı) در تاریخ 29 اکتبر 2018، تعداد محدودی از پروازهای داخلی و بین‌المللی این ایرلاین در فرودگاه جدید استانبول انجام خواهد شد.

ترکیش ایرلاینز در اطلاعیه خود گفته است به مدت دو ماه، روزانه 5 پرواز فوق‌العاده از فرودگاه جدید استانبول به مقصد آنکارا، آنتالیا، ازمیر، باکو و ارجان انجام خواهد داد و دیگر پروازهای این شرکت طبق اعلام قبلی همچنان در فرودگاه آتاتورک انجام می‌‎شوند.

مسئولان ترکیه‌ای اعلام کرده‌اند از تاریخ 31 دسامبر 2018 (10 دی 97) کلیه پروازهای فرودگاه آتاتورک به فرودگاه جدید استانبول منتقل می‌‏شوند و از این تاریخ به بعد فرودگاه آتاتورک پذیرای شرکت‌های هواپیمایی نخواهد بود.

در فاصله زمانی افتتاح تا عملیاتی شدن کامل فرودگاه جدید استانبول، این فرودگاه از کد یاتای ISL استفاده خواهد کرد؛ اما پس از 31 دسامبر، با کد یاتای IST به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

پیش‌بینی شده است که این فرودگاه در فاز نخست سالانه به 150 میلیون مسافر خدمات ارائه کند و در فازهای توسعه آینده، که تا سال 2030 تکمیل خواهد شد، ظرفیت خود را به 200 میلیون مسافر برساند.
فرودگاه جدید مترو ندارد و فقط خدمات اتوبوس و تاکسی دارد .